KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13664126
nr 1366 4126
Carl Petter Hallberg
(1809-1879), Sverige
Oljemålning, Carl Peter Hallberg (1809-1879), Sverige. Monogramsignerad, daterad 1875. Olja på duk, 43x56cm
Carl Petter Hallberg, svensk konstnär född 1809, död 1879.
måndag 14 december 2020
kl 19:54:48
Carl Petter Hallberg
Läs mer om Carl Petter Hallberg